Antep Fıstığının Faydaları ve Besin Değeri - Kuruyemiş Hakkında

Yayın Tarihi: 19/06/2020 Değiştirilme Tarihi: 19/06/2020
ID:67
66görüntüleme

İncelenen: Antep Fıstığının Faydaları ve Besin Değeri

Açıklamalar

Kolestorele İyi Gelir


Kan damarlarını genişleterek, kolesterol seviyelerini düşürürken ve kalp sağlığını korurken, kanın vücutta daha rahat dolaşmasını sağlayabilir. İçerdiği faydalı yağ sayesinde vücudun kilo almasını ve enerji tüketimini arttırmasını önleyebilir


Kandaki Şeker İçeriğini Dengeler


Uzmanlar, şeker hastalarının kolayca yiyebileceği yiyeceklerdir. İnsülin direncini azaltan antep fıstığı da stresi azaltabilir, böylece inme, inme ve yüksek tansiyon riskini azaltabilir.


Cildi Gençleştirir


Posa açısından pirinç, buğday ve patates gibi gıdalardan daha zengindir. Posası kaynadığında, karışımım kuru ciltler için iyidir. Cildin yüzeysel yapısını yeniler. E vitamini desteği sağlayarak yaşlanma belirtilerini azaltabilirsiniz.


Hafızayı Güçlendirir


Yüksek enerjisi nedeniyle beyin sağlığı için de iyidir. B6 vitamini sinir sistemindeki hücreleri yeniler. Bu şekilde beynin hafıza kısmı güçlendirilir. Ek olarak, B6 vitamini sadece beyni güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirir.


Hazımsızlığı Önler


Kabuğundaki lifler sayesinde mide duvarını korur ve midede asit oluşum oranını dengeler. Bağırsak florasını koruyarak sindirimi azaltır. Hazımsızlık ve şişkinlik gibi hazımsızlıkları önler.


Ciğerleri Temizler


Antep fıstığı suyu kaynatır ve içilirse öksürüğü azalıtr. Ayrıca akciğerlerde; sigara ve kafeinli içeceklerin neden olduğu iltihabı azaltır.


Gözü Korur


Yaşlılarda göz hastalıklarının artmasını önlemede bile bir rolü vardır. Lutein ve zeaksantin varlığı nedeniyle, gözdeki sıvı oranını arttırır ve görüşü artırarak katarak oluşumunu önler.


 


Besin Değeri100 gramda%Günlük DeğerKalori560 kcal% 28.0Karbonhidrat27.2 g% 9.1Lif10.6 g% 42.4Protein20.2 g% 40.3Yağ45.3 g% 69.7Kolesterol0.0 mg% 0.0A Vitamini516.0 IU% 10.3C Vitamini5.6 mg% 9.3Potasyum1025.0mg% 29.3Kalsiyum105.0 mg% 10.5Demir3.9 mg% 21.8 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 * Yüzdelik günlük değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya daha az olabilir.

Resimler

Yayıncıyla iletişime geçin

Ad: Adsız